Kvalitní domény Přihlásit k odběru doménového newsletteru

Aktualizace údajů

Informace, které jsou evidovány u domény, je možné a v častých případech i nutné měnit. Aktualizace je bezplatná a může být provedena kdykoliv.

Aktualizaci může provádět jen registrátor, který je správcem domény, tj. pokud chcete aktualizovat údaje u domény, musí být doména pod správou registrátora, který má úpravu provést. Stejně tak pokud chcete aktualizovat kontakt, musí být kontakt u registrátora, který má změnu provést. Změna registrátora kontaktu probíhá velmi podobně jako změna registrátora domény.

Aktualizace údajů u kontaktu

Je velmi důležité udržovat kontaktní informace aktuální – a to zejména e-mailovou adresu, případně též telefon a adresu bydliště nebo sídla firmy. Na tyto kontakty jste totiž upozorňováni sdružením CZ.NIC o případné možnosti expirace domény, případně je potřebujete mít aktuální při prodeji domény, atd.

U registrátora TELE3 postupujte v administračním rozhraní takto:
Seznam služeb > Domény > Správa kontaktů.
Po kliknutí na ikonku "upravit kontakt" se zobrazí formulář, kde můžete všechny údaje kromě ID kontaktu a jména držitele (změnit jméno držitele nejde proto, protože by se v podstatě jednalo o změnu majitele domény).
Po odeslání formuláře přijde na váš kontaktní e-mail žádost o souhlas s provedením změn. Žádost stačí odsouhlasit kliknutím na odkaz.

Pokud však nejsou tyto údaje aktuální, pak CZ.NIC nepátrá po těch aktuálních, není to jeho povinnost a ani by to nebylo možné.

Snažte se vždy udržovat kontaktní informace aktuální. Je tak si můžete být jisti, že budete informováni o všem, co se s doménou děje. Pokud nevíte, jak údaje zaktualizovat, kontaktujte svého registrátora, ten vám rád pomůže.

Aktualizace údajů u domény

Také u domény je možné aktualizovat další údaje. Nejčastěji je to změna tzv. nameserverů (adresa počítačů, na kterých běží vaše webová prezentace), případně doplnění dalších kontaktních osob - tzv. administrativních nebo dočasných kontaktů.

U registrátora TELE3 postupujte v administračním rozhraní takto:
Seznam služeb > Domény > Seznam domén.
Do formuláře zadejte název domény. Po kliknutí na "ozubené kolečko s tužkou" se zobrazí formulář, kde můžete měnit nameservery (NSSET), přidávat nebo odebírat administrativní kontakty.
Nový NSSET musíte mít nejprve vytvořen - Seznam služeb > Domény > NSSETy a Nameservery.
Stejně tak musíte mít vytvořen i administrativní kontakt.
Po odeslání formuláře přijde na váš kontaktní e-mail žádost o souhlas s provedením změn. Žádost stačí odsouhlasit kliknutím na odkaz.

Doménové novinky

24. 5. 2010

CZ.NIC vydalo Domain Report 2009

Národní správce domény vydal statistickou ročenku o CZ doménách za rok 2009.0 komentářů

19. 3. 2010

Doméně .COM je 25 let, doména .CZ oslaví 16. narozeniny

Na konci roku 2009 bylo zaregistrováno přibližně 192 milionů domén.0 komentářů

Další doménové novinky

Doménový newsletter

Chcete zasílat na e-mail nabidku kvalitních domén za dobré ceny? Přihlašte se k odběru doménového newsletteru!

Podpořte nás

Líbí se Vám tyto stránky? Budeme rádi, když nás podpoříte přidáním ikonky nebo odkazu na vaše stránky.


Doménový newsletter


Zajímáte se o domény?
Přihlaste se do našeho doménového newsletteru!
Posíláme v něm nabídku zajímavých českých domén včetně konkrétních cen.


x