Kvalitní domény Přihlásit k odběru doménového newsletteru

Co je to doména

Internetová doména je adresa vašich internetových stránek. Čím kvalitnější doménu vlastníte, tím více lidí na na přijde, tím více zboží a služeb jim můžete poskytnout a tím více můžete vydělat. Záleží samozřejmě i na obsahu, který na doméně je.

V přeneseném slova smyslu by se internetová doména dala označit za pozemek, na kterém si můžete můžete dělat, co chcete, pokud neporušujete zákony. V případě, že chcete na pozemku mít obchod, vyplatí se koupit jej u frekventovaného místa, kudy prochází dostatečně velká skupina lidí, kteří se mohou přeměnit ve vaše zákazníky. Pokud okolo vašeho pozemku projde spousta lidí, máte vysokou šanci, že se obchod uživí, bude prosperovat a lidé se budou vracet. Naopak, pokud máte pozemek na opuštěném místě, tak obchod se sebelepším sortimentem často nezajistí, aby kolem něj proudily davy lidí, kteří si něco koupí. Dokud vám bude pozemek patřit, tak si můžete sami určovat, co na něm chcete mít - můžete jej nechat ležet ladem, můžete na něm postavit dům a v něm obchod, po čase můžete dům zbourat a postavit nový, lepší, atd.

Doména vs. web

Internetová doména je pouze adresou. Pokud si koupíte doménu a chcete na ní mít web, musíte si jej nechat vytvořit, web není součástí nákupu domény. Dokud budete platit prodlužovací poplatky, můžete na doméně provozovat vše, co budete chtít (pokud tím nebudete porušovat zákony). Během vlastnictví domény můžete několikrát kompletně web vyměnit nebo jej postupně vylepšovat a upravovat. Web může vzniknout i dlouhou dobu po registraci domény.

Doména jako investice

Někteří lidé často doménu drží jako investici (zejména slovníkové domény). Náklady na roční obnovovací poplatky jsou nízké (okolo 200 Kč) a výběr kvalitní domény může tuto investici mnohonásobně zhodnotit. Kvalitní domény ubývají rychlým tempem. Pokud plánujete spustit web na nyní volné doméně, zaregistrujte si onu doménu hned a nečekejte, až vás předběhne někdo jiný. I pokud web nakonec nespustíte, s kvalitní doménou byste neměli prodělat, můžete ji kdykoliv prodat.

Doménové novinky

24. 5. 2010

CZ.NIC vydalo Domain Report 2009

Národní správce domény vydal statistickou ročenku o CZ doménách za rok 2009.0 komentářů

19. 3. 2010

Doméně .COM je 25 let, doména .CZ oslaví 16. narozeniny

Na konci roku 2009 bylo zaregistrováno přibližně 192 milionů domén.0 komentářů

Další doménové novinky

Doménový newsletter

Chcete zasílat na e-mail nabidku kvalitních domén za dobré ceny? Přihlašte se k odběru doménového newsletteru!

Podpořte nás

Líbí se Vám tyto stránky? Budeme rádi, když nás podpoříte přidáním ikonky nebo odkazu na vaše stránky.


Doménový newsletter


Zajímáte se o domény?
Přihlaste se do našeho doménového newsletteru!
Posíláme v něm nabídku zajímavých českých domén včetně konkrétních cen.


x