Kvalitní domény Přihlásit k odběru doménového newsletteru

Koupě starší domény

Koupí starší domény má každý možnost dostat se k velmi pěkným a kvalitním doménám, které na své využití teprve čekají.

Hned zpočátku je nutné určit si finanční obnos, který máte na koupi domény připraven. Na koupi starší domény je vhodné nahlížet jako na investici a spočítat si, kolik je možné do domény investovat, aby se částka v rozumném časovém horizontu vrátila. Určení ceny domény záleží vždy na dohodě obou stran. Seznamte se dopředu s faktory, které tvorbu ceny domény ovlivňují a podle toho se rozhodněte, kolik chcete do nákupu domény investovat.

Zároveň se stanovením rozpočtu si napište seznam možných domén, z kterých byste chtěli nějakou koupit. Pro každou doménu si můžete zvolit jiný rozpočet.

Následně si zjistěte kontaktní údaje na majitele domén a začněte s oslovováním. Svou nabídku zašlete nejprve majiteli domény, kterou chcete nejvíce. Odezva od majitele může být okamžitá, ale také nemusí přijít vůbec (pokud je nabízená cena příliš nízká). Pokud odpověď nepřijde ani do 14 dnů, oslovte majitele druhé nejlepší domény a pokračujte dále. Již v úvodním oslovení vždy napište svou konkrétní finanční nabídku. Pokud chcete převod domény ošetřit smluvně, připojte do prvního e-mailu tuto informaci také.

Jakmile s vámi majitel začne komunikovat o ceně, jednejte zdvořile a snažte se rozumným způsobem vyjednávat. Stanovení ceny je na nákupu domény ta nejkritičtější část. Rozpočet na doménu byste měli mít určen již od začátku, můžete jej však samozřejmě navýšit.

Pokud jste se domluvili na ceně, gratulujeme! V případě, že chcete převod domény ošetřit smluvně, projednejte návrh smlouvy. Po případném podpisu smlouvy a obdržení faktury zašlete platbu. Je běžné, že se platba posílá předem a doména se převádí až po obdržení platby.

Po obdržení platby budoucí majitel nebo Vy zajistí změnu majitele domény a bude vše hotovo. Pokud budete chtít, můžete si doménu převést ke svému registrátorovi.

Doménové novinky

24. 5. 2010

CZ.NIC vydalo Domain Report 2009

Národní správce domény vydal statistickou ročenku o CZ doménách za rok 2009.0 komentářů

19. 3. 2010

Doméně .COM je 25 let, doména .CZ oslaví 16. narozeniny

Na konci roku 2009 bylo zaregistrováno přibližně 192 milionů domén.0 komentářů

Další doménové novinky

Doménový newsletter

Chcete zasílat na e-mail nabidku kvalitních domén za dobré ceny? Přihlašte se k odběru doménového newsletteru!

Podpořte nás

Líbí se Vám tyto stránky? Budeme rádi, když nás podpoříte přidáním ikonky nebo odkazu na vaše stránky.


Doménový newsletter


Zajímáte se o domény?
Přihlaste se do našeho doménového newsletteru!
Posíláme v něm nabídku zajímavých českých domén včetně konkrétních cen.


x